Letnie obozy jeździeckie

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA 2024 ROK

W przypadku zainteresowania listą rezerwową prosimy o kontakt na nr telefonu: 535 981 918

                                               

Organizujemy obozy konne dla dziewcząt od 10 roku życia.

Naukę opieramy na szkole "Harmonii jeźdźca i konia" Sally Swift i szkoleniu naturalnym.

Oferta obejmuje:

  • 2 godziny pracy z koniem w skład czego wchodzą; jazda na ujeżdżalni, wyjazdy w teren, zajęcia z naturalnej pracy z konie, nauka lonżowania, woltyżerka oraz przygotowanie do odznaki JK i BOJ.    Po raz pierwszy w tym roku mamy możliwość zdawania odznaki JK na naszych turnusach.
  • ( w zależności od umiejętności jeźdźców trening na ujeżdżalni będzie obejmował ćwiczenia mające na celu poprawienie dosiadu, równowagi na koniu i balansu ciała, rozluźnienie jeźdźca, podążanie za ruchem konia i styczność z siodłem, używania prawidłowych mięśni, wyrabianie wyczucia jeździeckiego, działanie łydkami, ciężarem jeźdźca i wodzami. Każdy uczestnik obozu odbywa minimum jedną lonżę dosiadową, na której poprawiamy wszelkie mankamenty w dosiadzie - nadajemy odpowiedni kierunek rozwoju mięśni, doradzając ćwiczenia "na sucho", do których nie potrzebujemy grzbietu konia ).
  • zajęcia teoretyczno-praktyczne
    ( tematy ustalane są wraz z uczestnikami obozu tak, aby każdy znalazł coś dla siebie i był zainteresowany zajęciami. Wspomagamy się na nich materiałami edukacyjnymi tj. prezentacje zawierające liczne zdjęcia i filmy, m.in. "Kryśką", którą każdy jak nas odwiedzi, będzie miał przyjemność poznać. :))
  • projekcje z podstaw weterynarii
    ( dzięki wykształceniu właścicielki stajni, obozowiczki mogą poznać podstawy opieki nad końskim zdrowiem - uczą się o rozpoznawaniu podstawowych schorzeń, z którymi mogą się spotkać w codziennym obcowaniu z końmi ). W tym roku rozszerzamy ofertę rozpoczynając współpracę z Jeździecką Akademią Weterynaryjną, która poprowadzi u nas szkolenia z tematów które będą Was interesować 
  • niezapomniane tereny
    ( dzięki bliskiej obecności Łódzkiego Szlaku Konnego zapewniamy wspaniałe ścieżki do galopów, a umiejscowienie tras zapewnia obozowiczkom wspaniałe widoki ).
  • dla osób zaawansowanych skoki w teorii i praktyce
    ( w naszej stajni osobami skaczącymi są tylko te, które poznały już tajniki "jazdy na płasko" - osoby bez umiejętności kierowania koniem, czy utrzymania równego rytmu, nie są w stanie świadomie i bezpiecznie rozpoczynać nauki skoków przez przeszkody, a jesteśmy zdania, że nauka bez świadomości, nie przynosi nam żadnych efektów ).
  • podstawy woltyżerki
    ( uważamy, że woltyżerka nie tylko jest wspaniałą rozrywką, ale także doskonałym sprawdzeniem naszej równowagi na końskim grzbiecie, dlatego każdy turnus odbywa jednorazowe zajęcia, na których obozowiczki poznają podstawowe figury, sprawdzając możliwości własnego ciała na mniej komfortowym podłożu, niż grunt. :))
  • odczulanie koni                                                                                                                                               Habituacja jest procesem przyzwyczajania się lub przywykania do określonego bodźca, dlatego uważamy że każdy koń powinien przejść taki proces, który cały czas musi być powtarzany )

W naszej stajni nie dostaniecie gotowego konia do ręki.

Same będziecie musiały go sobie wyczyścić, same osiodłać ( w pierwszy dzień, nauka prawidłowego siodłania konia w oparciu o jego budowę ).
Jeżeli ktoś nie będzie wiedział jak, instruktor pomoże oraz ponownie wyjaśni dlaczego właśnie tak zakładamy siodło, dlaczego tak podpinamy popręg.

Uczestnicy są dzieleni na trzy grupy.
- początkująca
- średniozaawansowana
- zaawansowana

Każda grupa ma swojego wykwalifikowanego instruktora.

Oprócz tego:
Pony Games, flagi, nocna zabawa w chowanego, baloniada.
W wolnym czasie: podchody nocne, kalambury, gry, zabawy oraz dużo, dużo śmiechu.

Każdy obóz jest zakończony ogniskiem lub grillem - na pożegnanie!

Dziewczęta mają do dyspozycji trzy pokoje trzyosobowe, dwa czteroosobowe w tym jeden zwany "Narnią" i sześcioosobowy, świetlicę i zapewnione atrakcje na deszczowe dni, których mamy nadzieję, że nie będzie.

UWAGA!!
Dla wszystkich chętnych przygotowanie do egzaminu na odznakę Jeżdżę Konno, Brązową Odznakę oraz zdanie jej w Klubie Jeździeckim Wolica.

Koszt egzaminu i wynajęcie konia w Wolicy wg stawki KJ Wolica + 75 zł za przejazd.

Wyżywienie obejmuje śniadanie, lunch ( jogurty, owoce, kisiel, budyń lub i ciasto ), obiad dwudaniowy i kolację.
Codziennie mamy świeże ciasto.

Terminy w 2024 roku:


    I. 23.06 - 05.07  turnus trzynastodniowy  ( 19 miejsc ) + 4

    II. 07.07 - 19.07  turnus trzynastodniowy  ( 19 miejsc ) + 4

    III. 21.07 - 02.08  turnus trzynastodniowy  ( 19 miejsc ) + 4

    IV. 04.08 - 16.08  turnus trzynastodniowy ( 19 miejsc ) + 4

    V. 18.08 - 30.08  turnus trzynastodniowy ( 16 miejsc ) + 3

    Istnieje możliwość przyjechania również na turnus 8-dniowy

Przyjazd uczestników od 15.00 do 16.00 w niedzielę, wyjazd w piątek do 11.00 ( turnus trzynastodniowy ) lub w niedzielę po 16.00 ( turnus ośmiodniowy )

Koszt turnusu trzynastodniowego z wszystkimi atrakcjami wliczonymi w cenę oraz NW, to 3950 złotych.    Turnusy ośmiodniowe, to koszt 2 400 złotych

Dla dziewcząt będących u nas we wcześniejszych dwóch latach - 50 złotych zniżki.
Dla wszystkich, którzy wykupią dwa turnusy - 100 złotych zniżki.
W przypadku pobytu uczestnika na więcej niż jednym turnusie negocjacja ceny telefonicznie. 

Przy rezerwacji obowiązuje wpłata zadatku w kwocie 900 zł.

Każdy uczestnik wakacji jest obowiązany posiadać własny kask.

Nasza stajnia:

- posiada ubezpieczenie OC,
- zatrudnia wykwalifikowaną kadrę,
- posiada wszelkie potrzebne zezwolenia do prowadzenia wypoczynku zorganizowanego,
- każdy turnus jest zgłoszony w Kuratorium Oświaty.

Aktualna ilość dostępnych miejsc

https://tiny.pl/cbghp

Dane do przelewu:

Stajnia Rudej Wiedźmy
Nr konta: 73 1160 2202 0000 0005 1948 9489 


Najczęściej zadawane pytania

DLA RODZICÓW

1. Jak zapisać dziecko na obóz?

W tej sprawie zalecamy kontakt telefoniczny, gdyż to on umożliwia nam najszybsze przekazanie informacji. Po rozmowie, prosimy o przesłanie danych dziecka w SMS-ie, które niezbędne są do jego zapisania na liście obozowiczów. Informujemy, że wpłata zadatku jest potwierdzeniem uczestnictwa dziecka w obozie, w przypadku braku wpłaty, dziecko zostaje automatycznie skreślone z listy!


2. Kiedy uregulować płatność za turnus?

W terminie ustalonym telefonicznie w dniu wykonania rezerwacji, należy wpłacić zadatek na nasze konto bankowe, którego numer podany jest nad nagłówkiem strony, a także w powyższej zakładce. Do maja bieżącego roku należy wpłacić drugą ratę w wysokości ustalonej telefoniczne. Resztę można zapłacić gotówką w dniu rozpoczęcia turnusu lub przelewem, którego potwierdzenie należy do nas przesłać. W przypadku chęci zdawania odznaki jeździeckiej PZJ-u, uczestnik musi od rodzica otrzymać kwotę wg. stawki KJ Wolica, aby móc ją na miejscu wnieść. 


3. Kiedy złożyć dokumenty?

Wypełnioną kartę kwalifikacyjną obozowicza, zgodę na publikację wizerunku dziecka, a także podpisany regulamin Stajni Rudej Wiedźmy, należy przywieźć ze sobą i złożyć je u organizatora wypoczynku w dniu rozpoczęcia turnusu. 


4. O której mam przywieźć i odebrać dziecko?

Przyjazd i zakwaterowanie obozowiczów odbywa się w niedzielę od godziny 15:00 do godziny 16:00. Prosimy o przestrzeganie tych godzin, gdyż wpływa to na organizację wypoczynku. Dziecko należy odebrać w piątek do 11:00. 

5. Czy mam wykupywać ubezpieczenie?

Informujemy, że każdy uczestnik obozu powinien mieć ubezpieczenie NNW. Jazda konna to sport wysokiego ryzyka, w którym występują nieuchronne kontuzje, na które my, trenerzy, nie mamy żadnego wpływu - należy pamiętać, że pracujemy z partnerem, zwierzęciem, które nie posiada umiejętności mowy i nie jesteśmy w stanie przewidzieć jego zachowania. 

6. Co zrobić, gdy dziecko zgłasza jakiś problem? (Ból brzucha, czy konflikt z koleżanką z pokoju)

Najlepiej do nas zadzwonić - mamy świadomość, że dzieci w pierwszym momencie zgłaszają nieprzyjemną rzecz rodzicowi, lecz my bez świadomości istnienia problemu, nic nie zdziałamy. Jesteśmy cały czas "pod telefonem", umożliwiając Państwu kontakt z nami o dowolnej godzinie. 

INFORMUJEMY, ŻE NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZEKAZANE DZIECKU PIENIĄDZE, SPRZĘT ELEKTRONICZNY ORAZ POZOSTAWIONE PRZY PAKOWANIU RZECZY!                                TAKOWE RZECZY MOŻNA ZŁOŻYĆ W DEPOZYCIE U KIEROWNIKA OBOZU.

DLA OBOZOWICZÓW 

1. Czy mogę przywieźć swój sprzęt i używać go na stajennych koniach?

Tak, możecie zabrać ze sobą taki sprzęt jak czapraki, kantary i inne. Jednakże, abyś mógł używać ich na naszych koniach muszą być starannie wyczyszczone i zdezynfekowane. Musisz dokładnie usunąć sierść innych koni na owym sprzęcie, do prania użyjcie łagodnych płynów bez środków zmiękczających. Jest to bardzo ważne, ponieważ tego typu detergenty mogą podrażnić skórę konia.

2. Czy mogę zabrać ze sobą smakołyki?

Tak, nie mamy z tym żadnego problemu, ale przed jego podaniem, prosimy, abyś skonsultował się z p. Agnieszką lub p. Kasią. Niektóre smakołyki mają na tyle chemiczny skład, że lepszą opcją, będzie rezygnacja z podawania ich koniom. W naszej stajni nie karmimy koni z ręki! Smakołyki, czy owoce i warzywa, wrzucamy koniom do żłobu. :)

3. Co spakować ze sobą na obóz?

Przede wszystkim rzeczy Wam niezbędne - wszelkie ubrania, bielizna, czy sprzęt jeździecki. Z doświadczenia wiemy, że lepiej jest zabrać kilka koszulek więcej, ponieważ w stajni bardzo łatwo o pobrudzenie, nie wspominając już o baloniadzie, podczas której zazwyczaj kończycie przemoczeni do suchej nitki. :)                     Tutaj poniżej sugerowana lista najbardziej potrzebnych rzeczy

4. Czy mogę pomagać w stajni?

Jeżeli wykażesz taką chęć, to oczywiście. :) Chętnych rąk do pomocy, nigdy za mało. Będziesz mogła pomóc w ścieleniu boksów, dawaniu siana, czy paszy treściwej. :)


 Strój do jazdy konnej jest niezbędny. Jeśli dopiero zaczynasz i nie masz swojego ekwipunku, możesz zastąpić go wygodnym, sportowym ubiorem. Pamiętaj, aby spakować:

  • kask jeździecki

  • bryczesy - jeśli masz w swojej szafie więcej sztuk, zabierz 2-3 pary, by w razie pobrudzenia lub zniszczenia móc włożyć inne. Bryczesy możesz zastąpić legginsami. Ważne, by spodnie były elastyczne, miały wysoki stan i nie ograniczały ruchów.

  • sztyblety i czapsy lub oficerki jeździeckie - sztyblety z czapsami lub oficerki stanowią najlepszy wybór Opcjonalnie możesz wybrać lekkie sportowe obuwie, jednak pozostaje ryzyko, że but będzie zbyt szeroki lub podeszwa będzie ślizgać się w strzemieniu.

  • opcjonalnie: kamizelka jeździecka ochronna i rękawiczki do jazdy konnej - kamizelka zwiększa nasze bezpieczeństwo, chroniąc kręgosłup w razie upadku z konia. Rękawiczki zapobiegają otarciom i zapewniają stabilny chwyt wodzy.

Obóz jeździecki to nie tylko jazda konna! Wiele czasu spędzamy z grupą nowo poznanych znajomych lub na innych atrakcjach, które zapewniają organizatorzy.

Aby czuć się dobrze i mieć pod ręką wszystkie potrzebne przedmioty, warto zabrać ze sobą:

  • ubrania - T-shirty (najlepiej więcej sztuk niż dni spędzonych na obozie), bluzy, bieliznę, skarpetki, kurtkę przeciwdeszczową, kamizelkę, piżamę, spodnie i krótkie spodenki lub spódniczki, nakrycie głowy, także strój kąpielowy.

  • buty - sportowe, ewentualnie dodatkowo sandały.

  • ręcznik i przybory kosmetyczne, których używasz na co dzień ( szczoteczka do zębów, gumki do włosów, szczotka, szampon, mydło, krem, antyperspirant i inne).

  • krem z filtrem UV

  • środek odstraszający owady i krem na ugryzienia

  • mini apteczkę, w której powinny znaleźć się tabletki przeciwbólowe, plastry, maść na stłuczenia.

  • dokumenty, portfel z drobnymi pieniędzmi

  • telefon, ładowarkę

  • latarkę

  • książkę, coś do pisania. Dobrym pomysłem jest także zabranie gier planszowych lub karcianych.

DO ZOBACZENIA W WAKACJE!